Po ponad 10 latach doświadczeń w ortopedii amerykańska firma Zimmer Dental, wprowadziła na rynek stomatologiczny najnowsze implanty zębowe – implanty trabekularne.
Dzięki nim jesteśmy w stanie uzupełnić brakujący ząb na implancie w czasie jednej wizyty, a całkowicie zakończyć leczenie implantologiczne w ciągu 3 tygodni.

Procedura wygląda następująco:

Na pierwszej wizycie wprowadzamy implant i wykonujemy koronę tymczasową.
Na drugiej wizycie( po 2 tygodniach ) pobieramy wyciski i w ciągu 3 dni wykonujemy koronę ostateczną.

Co wpływa na możliwość tak znacznego skrócenia czasu leczenia w stosunku do standardowych implantów?

Różnica pomiędzy implantami trabekularnymi a implantami standardowymi jest widoczna gołym okiem. W środkowej części implantów trabekularnych znajduje się specjalny kołnierz swoją budową przypominający strukturę kości.

implant trabecularny                               implanty tradycyjne
Implant trabekularny                                Implanty tradycyjne

Kołnierz ten wykonany jest z tantalu – materiału biokompatybilnego , który był wykorzystywany ponad 40 lat temu przez pioniera nowoczesnej implantologii prof. Branemarka do badań nad możliwością zastąpienia utraconych korzeni zębów metalowymi implantami. Odpowiednia budowa i kształt tantalowego kołnierza powoduje przyspieszenie procesu integracji implantu z kością jak również powoduje wzrost powierzchni implantu o około 70% w stosunku do implantów standardowych. Ma to bardzo korzystny wpływ na wzrost siły utrzymanie implantu w kości. 

Lekarze Nowego Impladentu jako jedni z pierwszych w Polsce zastosowali implanty trabekularne w leczeniu pacjentów.

Efekty są bardzo dobre. Czas leczenia został skrócony z 5 miesięcy do około 3 tygodni. Ma to olbrzymie znaczenie dla pacjentów mieszkających w dużej odległości od gabinetu, ponieważ całe leczenie zamyka się w tylko 2 przyjazdach.

FaLang translation system by Faboba

NOWY IMPLADENT, ul. Stoisława 3/2, Szczecin