.

Po dokładnym zaplanowaniu miejsca, w którym umieszczony ma zostać implant (zdjęcia RTG, rozmieszczenie własnych zębów pacjenta, stan kości) za pomocą skalpela nacina się błonę śluzową.


Następnie specjalnym wiertłem pilotującym nawierca się w kości kanał o długości odpowiadającej długości implantu. W następnym etapie kanał poszerza się wiertłami, których średnice dopasowane są do grubości implantu (przeciętnie 3,7 i 4,2 mm).


W tak przygotowany kanał wprowadza się implant wkręcając go aż do zagłębienia całego gwintu w kości.


Naciętą błonę śluzową szczelnie się zszywa oraz zakłada opatrunek chirurgiczny.


Na tak osadzony implant, w przypadku gdy jest to możliwe, można wykonać koronę lub most tymczasowy. Po tygodniu usuwa się szwy a po 3-4 miesiącach wykonuje ostateczne uzupełnienie protetyczne.


Wykonanie uzupełnienia ostatecznego obejmuje kilka etapów.

Najpierw należy odsłonić implant (jeśli nie było uzupełnienia tymczasowego) oraz przykręcić tzw. śrubę gojącą, która wystaje ponad dziąsło. Śruba ta ma na celu uformować dziąsło wokół implantów na kształt brodawek dziąsłowych.


Po około tygodniu pobieramy wyciski z łącznikiem protetycznym przykręcanym do implantu. Laboratorium przygotowuje specjalny model gipsowy, na którym wykonywane jest ostateczne uzupełnienie protetyczne.


Kolejny etap to przymiarka podbudowy metalowej lub ceramicznej. Na tej wizycie następuje także dobranie koloru zębów.


Ostatnia wizyta to oddanie gotowej pracy protetycznej. W przypadku większych uzupełnień początkowo mocuje się je na cement tymczasowy.
FaLang translation system by Faboba

NOWY IMPLADENT, ul. Stoisława 3/2, Szczecin