Zmiany okołowierzchołkowe jest to przewlekły stan zapalny powstający w obrębie wierzchołka korzenia zęba. Przyczyną są przede wszystkim bakterie znajdujące sie w chorej miazdze zęba. Zmiany okołowierchołkowe mogą również powstać w zębach po przebytym urazie, w zębach leczonych kanałowo, w których został fragment martwej miazgi lub istnieje nieprzeleczony kanał dodatkowy.

Zmiany te są na ogół bezbolesne, wykrywane przypadkowo na zdjęciu rentegnowskim. Nie leczone mogą prowadzić do zniszczenia kości wokół zęba, rozchwiania, bólu, mogą powodować niszczenie korzenia zęba. W zaawansowanych przypadkach mogą prowadzić do powstania ropnia lub torbieli.

W leczeniu zmian okołowierzchołkowych najważniejsze jest zdiagnozowanie i wyeliminowanie przyczyny. W naszym gabinecie korzystamy z nowoczesnych metod leczniczych indywiudalnie dostosowanych do każdego pacjenta. Dysponujemy nowoczesnymi materiałami i sprzętem, który pozwala na skuteczne leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. Oferujemy leczenie endodontyczne oraz chirurgiczne (resekcje, hemisekcje, wyłuszczenia torbieli).

FaLang translation system by Faboba

NOWY IMPLADENT, ul. Stoisława 3/2, Szczecin