Profesjonalne wybielanie zębów


Wybielanie zębów jest prostym i bezpiecznym zabiegiem stomatologicznym, który poprawia estetykę zębów. Polega on na rozjaśnianiu przebarwień szkliwa i zębiny poprzez reakcje biochemiczne i fotochemiczne (jeśli używamy lampy) w warstwach zęba. Badania naukowe potwierdzają  skuteczność stosowania tych metod do rozjaśnienia koloru zębów. Należy jednak pamiętać, że rozjaśnieniu  nie ulegają wypełnienia oraz korony i inne uzupełnienia protetyczne i niekiedy wymagają one wymiany po  wybielaniu.
Metod  wybielania jest kilka. Oto najpopularniejsze z nich:

 

Metoda nakładkowa

Metoda ta polega na przygotowaniu przez leboratorium protetyczne specjalnych, indywidualnych dla każdego pacjenta nakładek. Pacjent otrzymuje je na kolejnej wizycie wraz z zestawem strzykawek preparatu wybielającego.  Nakładki napełnia się w domu specjalnym żelem i zakłada się na zęby. Nosi się je przez kilka godzin w ciągu dnia lub zakłada na noc. Już po pierwszej aplikacji jest widoczna różnica, a  kilku-kilkunastodniowa terapia przynosi w większości przypadków bardzo dobre rezultaty. Dzięki niej istnieje możliwość rozjaśnienia koloru przebarwionych zębów o kilka tonów. Wadą tej metody jest długi proces wybielania  (około 2 tygodnie) oraz  konieczność noszenia w tym czasie specjalnych nakładek. Zaletą jest możliwość powtórzenia zabiegu w dowolnym momencie. Wystarczy dokupić tylko preparat. Do nakładek można też aplikować preparaty zawierające fluor w celu profilaktyki próchnicy lub zmniejszenia nadwrażliwości zębów.


Wybielanie nakładkowe - instrukcja.

  1. Należy dokładnie wyszczotkować zęby i oczyścić za pomocą nici dentystycznej.

  2. Zgodnie z instruktażem lekarza należy nałożyć do indywidualnie wykonanej nakładki niewielką ilość żelu od strony powierzchni wargowych wybielanych zębów.

  3. Następnie należy umieścić nakładkę z żelem w jamie ustnej we właściwej pozycji i zetrzeć nadmiar żelu jaki pojawi się na błonie śluzowej stosując w tym celu szczoteczkę do zębów lub chusteczkę higieniczną.

  4. Nakładkę z żelem  należy pozostawić na zębach na noc lub w ciągu dnia przez okres zalecony przez lekarza (minimum 2 godziny).

  5. W czasie noszenia nakładki z żelem należy nie pić, nie palić papierosów i nie spożywać żadnych posiłków.

  6. Szynę po zakończeniu zabiegu powinno się spłukać bieżącą wodą i za pomocą szczoteczki wyczyścić z reszte żelu. Nakładkę wysuszyć i przechowywać w suchym miejscu. Z zębów należy również dokładnie usunąć reszki żelu.

 

 

 

Metoda lampy Bio White Accelerator.


W naszym gabinecie wybielamy zęby 
przy użyciu lampy Bio White Accelerator. System, którego używamy to włoski system By White. Stosujemy żele zawierające nadtlenek wodoru o stężeniu 35 lub 38%. Żele nanoszone są na specjalnie przygotowane zęby oraz poddawane działaniu światła lampy Bio White przez czas około 20min. Po upływie tego czasu żel jest usuwany z zębów. W razie konieczności sesja jest powtarzana 2-3 krotnie. Całkowity czas zabiegu trwa około 1,5 godziny.

Dzięki wybielaniu zębów przy użyciu  lampy  Bio White Accelerator zęby stają się jaśniejsze zaraz po zakończeniu zabiegu.

 

Zapraszamy na bezpłatną wizytę konsutacyjną.

Przeczytaj artukuł "Piękny uśmiech" w Newsweeku.pl


FaLang translation system by Faboba

NOWY IMPLADENT, ul. Stoisława 3/2, Szczecin